Aan de leden,
CAO
De cao 2017 is inmiddels door zowel de BPL als de BWP bestuursleden ondertekend en is voor iedereen te lezen op onze website. Benieuwd naar het resultaat: klik hier.
Hieronder nog een keer de belangrijkste nieuwe afspraken op een rijtje:
-
Looptijd van 1 jaar
-
Loonsverhoging van 0,85% (op basis van de afgesproken indices) en de salarisschalen worden verhoogd met 1,75%.
-
Consignatievergoeding stijgt van € 1,65 naar € 1,85; feestdagen € 3,30 naar € 3,50
-
Bovengrens vergoeding reiskosten woon-werk verkeer: van 25 km naar 35 km.
-
Vergoeding zakelijk reizen verhoogd van € 0,28 naar € 0,30 per km
-
Opzegtermijn voor de werknemer teruggebracht naar 1 maand
-
Nascholing: terugbetalingsregeling over 18 maanden i.p.v. 24 en daarbij een vaste aftrek van € 500,- van het totaal terug te betalen bedrag.
Machtiging
Onze penningmeester heeft jullie allen onlangs een verzoek gestuurd om jullie lidmaatschap te betalen via automatische incasso.
Hier nogmaals de instructies:
Er zijn twee bestanden toegevoegd: onder Machtiging vind je de complete machtigingskaart en onder Invullen vind je het groene deel van de kaart vergroot. A.u.b. de groene kaart printen en invullen. Daarna heb je twee opties: de getekende kaart scannen/foto met smartphone en sturen aan: info@bpl-dierenartsen.nl of de kaart per post versturen aan: Fiscaat BPL, p.a. Schokker 75, 3891 DM Zeewolde.
We hopen dat iedereen een machtiging af wil geven.
Casus uit de praktijk
Hypothetische vraag: Ik ben gekrabd door een kat, waarna ik ziek ben geworden. Daardoor heb ik hoge ziektekosten moeten maken. Mijn eigen risico heb ik volledig verbruikt. Wie kan ik voor deze kosten aansprakelijk stellen?
Antwoord: De werkgever op grond van artikel 7:658 Burgerlijk Wetboek (hierna BW) of de eigenaar van het dier op grond van artikel 6:179 BW. We beperken we ons nu tot de aansprakelijkheid van werkgever.
Het aansprakelijk stellen van je werkgever is aan verschillende voorwaarden onderhevig. De belangrijkste vraag in deze kwestie is: “Heeft de werkgever aan zijn of haar zorgplicht voldaan? “. Wat deze zorgplicht inhoudt kan je lezen in het volledige artikel.
Dus wil je meer inzicht krijgen in deze ingewikkelde juridische en toch vaak voorkomende casus, lees dan het gehele artikel op onze website.
Tot slot
Eind vorig jaar hebben we in samenwerking met de BPW een enquête aan alle praktiserende dierenartsen voorgelegd om jullie mening over o.a. de CAO te inventariseren. Op onze website kan je alvast een deel van de uitslagen van deze enquête vinden, tevens wordt een verkorte versie in het komend TvD gepubliceerd. In de volgende nieuwsbrief zullen we uitgebreider op deze uitslagen ingaan.
Vragen? Meer informatie over de cao en andere arbeidsgerelateerde, juridische zaken? Kijk op onze website, www.bpl-dierenartsen.nl. Mocht je specifieke vragen/opmerkingen hebben, stuur dan een e-mail naar: info@bpl-dierenartsen.nl
Hartelijke groet,
Het B.P.L.-bestuur